Tam Kategori Listeleri
Arabalı Yangın Tüpü
Asınıfı Yangınlar
Diğer İller
İstanbulun Semtleri
İtfaiyeci Nasıl Söndürür
Nasıl Çalışır
Söndürücü Kulanmak
Yangın Söndürücüleri En Yaygını
Tarihi Büyük Yangın
Yangın Önleme
Yangın Tehlikeleri
Semtler
Site Hritası
Yangın Tüpü
Blog
Başka Yerde Ara
2 Kğ Yangın Tüpü Detay photo 1

Tetik mekanizmasi Manometre Madde & Kuru Kimyevi Toz Bos Agırlık 2,2 kğ .

Dolu Agırlık 4,2 kg Bosalma Süresi 6 saniye Püskürtme Mesafesi 2-3 m Basıncı 18 bar

Şimdi İncele

Altı Kğ Yangın Tüpü Detay photo 2

Tetik mekanizmasiManometre Madde & Kuru Kimyevi Toz Bos Agırlık 3.7 kğ.

Dolu Agırlık 9.7 Bosalma Süresi 12 saniye Püskürtme Mesafesi 2-3 m Basıncı 18 bar

Şimdi İncele

On İki Kğ Yangın Tüpü photo 3

Tetik mekanizmasi Manometre Madde & Kuru Kimyevi Toz Bos Agırlık 7 kğ.

Dolu Agırlık 19 kg Bosalma Süresi 16 saniye Püskürtme Mesafesi 2-3 m Basıncı 18 bar

Şimdi İncele

Elli Kğ Yangın Tüpü photo 4

Tetik mekanizmasi Manometre Madde & Kuru Kimyevi Toz Bos Agırlık 33 kg kğ.

Dolu Agırlık 83 kg Bosalma Süresi 25 saniye Püskürtme Mesafesi 2-3 m Basıncı 18 bar

Şimdi İncele

Nerede Yangın Tehlikeleri Ve İpuçları

2009 yılında Ulusal Yangından Korunma Derneği genel yangın istatistikleri yangın ölümlerin% 85'i her evde yangın önlemeyi bir öncelik yapma, evde gerçekleştiği bildirildi.

İşte yangınların en sık nedenleri dayalı yangın önleme için daha az belirgin ipuçları, bazılarının bir listesi: Pişirme ekipmanları Pişirme ev yangınlarının bir numaralı nedenidir. Temiz aletleri tutun, ve dökülmelere sonra yüzeyleri silin. Düzenli temiz soba yüzeyleri ve fırınlar. Yemek pişirirken sıkı oturan kollu giymek, ya da onları rulo ASLA gres yangını söndürmek için su kullanmayın.En az üç metre uzakta soba, saksı sahipleri, çanak havlu ve perdeler de dahil olmak üzere, yanıcı nesneler tutun. Odun ve kömür sobaları, şömineler, bacalar ve diğer tüm katı yakıtlı ısıtma ekipmanları profesyonel tarafından yıllık teftiş ve buna göre temizlenmesi gerekiyor. Mikrodalgalar, tüm delikleri engellerden temizlenmiş olması, nefes için yeterli oda var emin olunuz. Bir mikrodalga yangın varsa, kapalı kapıyı tutmak ve mikrodalga çıkarın. Tekrar kullanmadan önce fırın hizmet mikrodalga emin olun. Bir fırın yangın varsa, kapalı kapıyı tutmak ve ısı kapatın. Yangın anında dışarı çıkmak değilse, itfaiyeyi arayın. Bir gres yangın yağı veya yağlı gıdalar ısıtılır ve tutuşturmak oluşur. gres yangınla mücadele için en basit yolu dikkatle tavanın üzerinde bir kapak slayt etmektir. Pan hareket, ve tava tamamen soğuyana kadar kapağı üzerinde tutmak yok, brülör kapatın. Pişirme Soda da ateş boğmak için kullanılabilir. Bir YAĞ YANGIN su koymak ASLA. Su sıçramasına gres ve yaymak için ateş neden olur. Ayrıca, açık havada bir gres ateş almaya çalışmayın ASLA. Bu taşımak için çok sıcak olacak ve büyük bir ev yangına neden onu düşecek. Hakkında daha fazla bilgi mutfak yangın güvenliği .

Isıtma Ekipmanları

Isıtma donatım Aralık, Ocak ve Şubat kış aylarında ev yangınları önde gelen nedenidir ve ev yangınları yıl boyunca ikinci önde gelen nedenidir.

Oda Isıtıcısı Isıtıcılar alırken, otomatik kapatma özellikleri olan cihazlar için bakmak. Herhangi bir gaz yakıtlı ısıtma cihazı havalandırma uygun dikkat yüklü olduğundan emin olun, ve yatak odası ya da banyo unvented gaz alan ısıtıcıları koymak asla. Kendi kendine yeten yakıt malzemeleri ile Sıvılaştırılmış Petrol (LP) gaz ısıtıcıları NFPA kodları ile ev kullanımı için yasaklanmıştır. Asla odayı terk ne zaman alan ısıtıcıları bırakın. Uzay ısıtıcılar yakabilir şey en az üç metre uzakta tutulmalıdır. Uzay ısıtıcılar ile uzatma kablosu kullanmayın. ihtiyaç duydukları akım yüksek miktarda kablosunu eritmek ve bir yangın başlatabilir. Bir gaz ısıtıcı aydınlatma zaman, maç, sonra gaz açın grev. Bir fırın veya ısıtıcı için bir yedek olarak bir gaz aralığı asla kullanmayın.

Tüm hakları Saklıdır .