Tam Kategori Listeleri
Arabalı Yangın Tüpü
Asınıfı Yangınlar
Diğer İller
İstanbulun Semtleri
İtfaiyeci Nasıl Söndürür
Nasıl Çalışır
Söndürücü Kulanmak
Yangın Söndürücüleri En Yaygını
Tarihi Büyük Yangın
Yangın Önleme
Yangın Tehlikeleri
Semtler
Site Hritası
Yangın Tüpü
Blog
Başka Yerde Ara
2 Kğ Yangın Tüpü Detay photo 1

Tetik mekanizmasi Manometre Madde & Kuru Kimyevi Toz Bos Agırlık 2,2 kğ .

Dolu Agırlık 4,2 kg Bosalma Süresi 6 saniye Püskürtme Mesafesi 2-3 m Basıncı 18 bar

Şimdi İncele

Altı Kğ Yangın Tüpü Detay photo 2

Tetik mekanizmasiManometre Madde & Kuru Kimyevi Toz Bos Agırlık 3.7 kğ.

Dolu Agırlık 9.7 Bosalma Süresi 12 saniye Püskürtme Mesafesi 2-3 m Basıncı 18 bar

Şimdi İncele

On İki Kğ Yangın Tüpü photo 3

Tetik mekanizmasi Manometre Madde & Kuru Kimyevi Toz Bos Agırlık 7 kğ.

Dolu Agırlık 19 kg Bosalma Süresi 16 saniye Püskürtme Mesafesi 2-3 m Basıncı 18 bar

Şimdi İncele

Elli Kğ Yangın Tüpü photo 4

Tetik mekanizmasi Manometre Madde & Kuru Kimyevi Toz Bos Agırlık 33 kg kğ.

Dolu Agırlık 83 kg Bosalma Süresi 25 saniye Püskürtme Mesafesi 2-3 m Basıncı 18 bar

Şimdi İncele

Nerede A Sınıfı Yangınlar

Etkin bir şekilde yangınla mücadele için, size alevleri körüklüyor ne tanımlamak gerekir. Yangın sınıfı tanıyarak, en etkili şekilde alevleri savaş olabilir. A sınıfı yangınlar, en sık görülen tipidir ve sıradan yanıcı yakmak. Yangın belirleme sistemlerinin farklı türleri vardır - Avrupa Avrupa Standardı kullanır, Asya ve Avustralya'da milletler tamamen başka bir standart kullanırken NFPA, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kullanılır. A sınıfı yangınlar, Kuzey Amerika ve Avrupa standartlarında hem de aynı özelliklere sahiptir.

A sınıfı yangınlar Ne Olağan

organik katı maddeler tutuşma noktasına kadar ısıtılır zaman A sınıfı altında belirlenen yangınlar başlatıldı. Sürece mevcut yakıt, ısı, oksijen ve uzun bir kimyasal reaksiyon halinde (birlikte bu elemanlar yangın tetrahedron olarak adlandırılır), bir yangın bu tür yanmaya devam edecektir. Tipik yakıtlar şunlardır: Yakacak odun - çıra, günlükleri ve sentetik odun ürünleri de dahil olmak üzere
Kâğıt Kumaş Plastik, vinil ve kauçuk gibi yağından türetilen ürünler,
Herhangi bir biçimde Ahşap - Mobilya, çerçeveleme, döşeme, vb Çoğu durumda, A sınıfı yangınlar gibi bir odun sobası veya bir kamp ateşi çukur gibi, kontrollü bir ortamda yaktı. Fiziksel engeller ayarlanır ve güvenlik önlemleri alevleri içeren alınır çünkü onlar, genellikle tehlikeli değildir. Ancak, uygun önlem olmaksızın, bu yangınlar hızla yayıldı ve ciddi bir tehlike arz edebilir. A sınıfı Fires Mücadele sıradan yanıcı yanan bir ateş mücadele ya da içeren için, temel bileşenlerinden biri çıkarılmalıdır. Isı su ile alevleri söndürülmesi ile ortadan kaldırılabilir ya da oksijen kaynağı, bir köpüklü yangın söndürücü ile yangın boğarak önlenebilir. Böyle orman yangınları gibi bazı durumlarda, yakıt genellikle fiziksel yayılmasını ateş durdurmak için çıkarılır. Bazı kimyasal yangın söndürücüler yakmak için ateş bu tür için gerekli kimyasal reaksiyonu yıkmak amonyum fosfat içerir. İtfaiye Ekipmanları yangın bu tip itibaren itfaiye genellikle etkili alevleri savaş için gerekli ekipman taşımak, yaygındır. Köpük ve özel kimyasallar alanında da oksijen ya da kimyasal reaksiyon ortadan kaldırmak için kullanılabilir ise önemli bir su kaynağına bağlı, hortumlar kullanılarak, saldırı tipik bir yöntemdir. , Konut, sanayi ve ticari binalar A sınıfı yangınlar mücadele puan uygun yangın söndürücüler ile donatılmış olmalıdır. Güvenlik standartları da akan su kaynağı (yani hortum veya musluk) herhangi bir arka ateş çukurları ya da eğlence yangın yerleri belli mesafede olması gerektiğini belirtmektedir. A sınıfı Fires yanan yangınlar genellikle eğlence amaçlı yaktı rağmen, her zaman sorumlu bir şekilde ele alınmalıdır. Site düzgün hazırlanır ve dışı yanıcı çukur veya soba çevreleyen emin olun. Çoğu bina kodları birçok kamp ve kamu parkları campfires alanlar belirlenmiştir varken belirli koşullar içinde ve odun sobası veya ahşap yanan şömine etrafında bulunmasını gerektirir. Kamp veya kendi arka bahçesinde bir gece zevk olsun, her zaman yangınlara ilişkin yayınlanan yönergeleri izleyin. Tanımak ve mücadele A sınıfı yangınlar hızlı cevap ve alevler yayılma durumunda tehlikenin önlenmesi için sizi teşvik edecektir nasıl bilmek. İyi güvenlik önlemleri, dikkatli dikkat ve sınıf A yangın kontrol etmek için sağ ekipman gereklidir.

Tüm hakları Saklıdır .